Негативна характеристика соціальних мереж
Мінуси
Однак за привабливістю соціальних мереж ховаються деякі небезпеки, про які треба знати. Найважливіший недолік соціальних мереж - публікація у вільному доступі особистої інформації про людину. Більшість мереж збирають значно більше даних, чим фактично потрібний для реєстрації.
Користувачеві здається, що він сам вирішує, що про себе розповідати, а що ні ... Але не залишиш же порожніми фотоальбоми. А як не заповнити інтереси? До того ж користувач не може відстежити, не виклав чи фотографію з ним ще хтось ...
Так, якщо постаратися, через соціальні мережі можна дізнатися про людину практично все. Відомості про те, коли, з ким і скільки він спілкується, можуть бути важливіше, ніж утримання цих розмов. За допомогою програм, котрі дізнаються людини по фотографії і дозволяють знайти в Глобальній мережі всі матеріали, з ним пов'язані, ми можемо дізнатися про людину набагато більше, ніж він хоче про себе розповідати. Для прикладу скажу, що в США соціальні мережі регулярно використовуються поліцією для пошуку інформації.
Абсолютно все, що ми викладаємо в соціальні мережі, залишається там назавжди. Наші коментарі та відмітки на фотографіях залишаються навіть після видалення облікового запису, а часто навіть і цей самий аккаунт видалити не можна! Пошукові машини також зберігають всю інформацію в кеші при індексації, так що бути впевненим у тому, що всі небажані матеріали видалені, не можна.
Реклама - окремий фактор, що говорить проти соціальних мереж. Справа навіть не в тому, що банери і спам дратують: з'явилися нові способи просувати товар. Спеціальні люди реєструються в групах і спільнотах, завойовують там авторитет і потроху просувають свої ідеї серед членів цих груп. Саме від цих людей залежить, чи стане нова марка популярна серед мас. За тим же принципом соціальні мережі використовуються для пропаганди серед молоді, приміром, правоекстремістських ідей.
І, звичайно ж, становлять небезпеку спроби злому профілів у соціальних мережах. Існує кілька типів зломів, але найпоширенішими є так звані Backstabbing і Speer-Phishing. У першому випадку компрометуюча інформація про людину, наприклад фотографії або відео, викладаються у вільний доступ, що може призвести до тяжких наслідків.
Наприклад, в 2007 році в США тринадцятирічна дівчинка після такого злому покінчила з собою. А при Speer-Phishing користувача заманюють на спеціальні сайти (зі схожими на адресу соцмережі адресами або пропонують якісь послуги), щоб з їх допомогою отримати паролі користувача.